• Categories
  • Search
  • Manufacturer - Loewe Opta

Loewe Technologies GmbH jest spółką dominującą niemieckiej grupy Loewe. Grupa Loewe opracowuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów i systemów elektronicznych, elektrycznych i mechanicznych oraz specjalizuje się w dziedzinie technologii konsumenckich i komunikacyjnych. Firma została założona w Berlinie w 1923 roku przez braci Siegmunda i Davida L. Loewe. Firma ma swoją siedzibę główną i jedyne zakłady produkcyjne w Kronach we Frankonii. Dziś oferta została poszerzona o telewizory, odtwarzacze Blu-ray, nagrywarki DVD, nagrywarki z dyskami twardymi, systemy multiroom, głośniki i stelaże. Trend zmienia się z pojedynczych produktów na kompletne systemy rozrywki domowej. Loewe jest również reprezentowana na arenie międzynarodowej przez partnerów handlowych i spółki zależne. Należą do nich spółki zależne w krajach Beneluksu, Francji, Włoszech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Istnieją ekskluzywne galerie Loewe działające jako sklepy flagowe w wielu miastach na całym świecie, w tym w Amsterdamie, Kopenhadze, Hongkongu, Ammanie, Londynie, Madrycie, Moskwie, Paryżu, Rzymie i Wiedniu.

Wszystko zaczęło się w 1923 roku w Berlinie, kiedy dr Siegmund Loewe i jego brat David Ludwig Loewe założyli firmę produkującą radio o nazwie Radiofrequenz GmbH. Ich praca z młodym fizykiem Manfredem von Ardennem w 1926 r. Doprowadziła do opracowania potrójnej lampy, która została po raz pierwszy zastosowana w odbiorniku radiowym Loewe OE333. Ta lampa zachęciła Loewe do produkcji wielu lamp i jest dziś chwalona jako pierwszy na świecie układ scalony.

Rozwój telewizji rozpoczął się w Loewe w 1929 roku. Firma współpracowała z pionierem brytyjskiej telewizji Johnem Logie Bairdem. W 1931 roku Manfred von Ardenne zaprezentował publiczności pierwszą na świecie w pełni elektroniczną telewizję na stoisku Loewe podczas 8. berlińskiego programu radiowego.

Kiedy Hitler doszedł do władzy w Niemczech, Siegmund Loewe musiał wyemigrować do USA w 1938 r., Gdzie zaprzyjaźnił się z innym przymusowym emigrantem, Albertem Einsteinem.

W 1949 r. Siegmund Loewe odzyskał własność firmy i objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. W latach 50. Loewe rozpoczął produkcję Optaphon, pierwszego magnetofonu kasetowego i produkcji telewizorów w Kronach. W 1961 roku pierwszy europejski rejestrator wideo, Optacord 500, wszedł do masowej produkcji.

W 1962 r. Tradycja firmy rodzinnej zakończyła się śmiercią Siegmunda Loewe. Spółki zależne grupy Philips przejęły większość udziałów. Pod tym kierownictwem, które trwało do 1985 r., Firma coraz bardziej specjalizowała się w rozwoju i produkcji telewizorów.

W 1963 r. Uruchomiono pierwszy przenośny telewizor Loewe Optaport. Miał 25 cm ekran i wbudowane radio FM. Pierwsze kolorowe telewizory Loewe zostały wprowadzone na rynek wraz z wprowadzeniem telewizji kolorowej w Niemczech. W 1979 roku Loewe wprowadził w pełni zintegrowaną obudowę (wszystko na jednej płycie) produkcji telewizyjnej. Pierwszy [potrzebny cytat] europejski telewizor stereo nastąpił w 1981 roku.

W 1998 roku miały miejsce dwa kolejne kamienie milowe w historii firmy: uruchomienie Xelos @ media, pierwszego [wymaganego źródła] telewizji z dostępem do Internetu oraz Spheros - pierwszego telewizora z płaskim ekranem Loewe. W następnym roku Loewe AG stała się spółką publiczną.

Dzięki Indywidualnemu, pierwszemu [wymaganemu cytatowi] telewizorowi z płaskim ekranem z indywidualnymi opcjami obudowy, rozwiązaniom konfiguracyjnym [modnym słowem] i wstawionym kolorom, Loewe stał się producentem wysokiej jakości płaskich telewizorów.

Technologia LED została przyjęta w Loewe w 2010 roku w nowym egzemplarzu Individual. W następnym roku Loewe wprowadził wyświetlanie obrazu 3D do swojej oferty Individual.

This category has no products